0,6x4x0,9-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500603E
SKU
SEM84500603E
€44.52 €36.79
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
4 qty
0,6x4x0,9-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500603E
0,6x4x0,9-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500603E0,6x4x0,9-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500603E
0,6x4x0,9-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500603E| SKU | SEM84500603E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.60 |
| Flute Length | 0.9 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 45 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In