0,6x4x0,6-12x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600612E
SKU
SEM84600612E
€108.48 €89.65
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
1 qty
0,6x4x0,6-12x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600612E
0,6x4x0,6-12x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600612E0,6x4x0,6-12x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600612E
0,6x4x0,6-12x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600612E| SKU | SEM84600612E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.60 |
| Flute Length | 0.6 mm |
| Cut Depth Max | 12 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 45 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.30 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Profile Milling |
| Is on Sale | No |







Log In