0.6mm, R-0,30x4x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B81903
SKU
G9B81903
€56.68 €46.84
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
0.6mm, R-0,30x4x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B81903
0.6mm, R-0,30x4x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B819030.6mm, R-0,30x4x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B81903
0.6mm, R-0,30x4x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B81903| SKU | G9B81903 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.60 |
| Flute Length | 0.9 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.30 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In