0.6mm, 2x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80006
SKU
G9B80006
€37.43 €30.93
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Order time 2d.. Please contact before ordering.
0.6mm, 2x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80006
0.6mm, 2x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B800060.6mm, 2x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80006
0.6mm, 2x0.55, 0.9x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80006| SKU | G9B80006 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.60 |
| Flute Length | 0.9 mm |
| Cut Depth Max | 2 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In