0.5x1.5x3x38, Z-3, End mill carbide, TiAlN, G9553005
SKU
G9553005
€19.14 €15.82
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
0.5x1.5x3x38, Z-3, End mill carbide, TiAlN, G9553005
0.5x1.5x3x38, Z-3, End mill carbide, TiAlN, G95530050.5x1.5x3x38, Z-3, End mill carbide, TiAlN, G9553005
0.5x1.5x3x38, Z-3, End mill carbide, TiAlN, G9553005| SKU | G9553005 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.50 |
| Flute Length | 1.5 mm |
| Cut Depth Max | 1.5 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 38 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In