0.5mm, 3.15x0.8x25, HSS Center drill, left, YG1
SKU
D1343005
€13.49 €11.15
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
78 qty
0.5mm, 3.15x0.8x25, HSS Center drill, left, YG1
0.5mm, 3.15x0.8x25, HSS Center drill, left, YG10.5mm, 3.15x0.8x25, HSS Center drill, left, YG1
0.5mm, 3.15x0.8x25, HSS Center drill, left, YG1| SKU | D1343005 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 0.50 |
| Tool Shank | 3.15 mm |
| Flute Length | 0.8 mm |
| Total Length | 25 mm |
| DIN | DIN 333 |
| Series | D1343 |
| Cutting Material | HSS |
| Tool body Material | HSS |
| Is on Sale | No |







Log In