0.5mm, 2x0.45, 0.75x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80005
SKU
G9B80005
€37.43 €30.93
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
29 qty
0.5mm, 2x0.45, 0.75x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80005
0.5mm, 2x0.45, 0.75x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B800050.5mm, 2x0.45, 0.75x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80005
0.5mm, 2x0.45, 0.75x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80005| SKU | G9B80005 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.50 |
| Flute Length | 0.75 mm |
| Cut Depth Max | 2 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In