0.5mm, 1.5x3x40, Z1, Carbide microendmill for plastic and aluminum
SKU
ZR0.5/3-1.5-40Z1
€47.92 €39.60
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
0.5mm, 1.5x3x40, Z1, Carbide microendmill for plastic and aluminum
0.5mm, 1.5x3x40, Z1, Carbide microendmill for plastic and aluminum0.5mm, 1.5x3x40, Z1, Carbide microendmill for plastic and aluminum
0.5mm, 1.5x3x40, Z1, Carbide microendmill for plastic and aluminum| SKU | ZR0.5/3-1.5-40Z1 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Plastic |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic, HPL |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 0.50 |
| Flute Length | 1.5 mm |
| Cut Depth | 1.5 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 40 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In