0.4mm, R-0,20x2x0.37, 0.7x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B81004
SKU
G9B81004
€65.40 €54.05
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
35 qty
0.4mm, R-0,20x2x0.37, 0.7x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B81004
0.4mm, R-0,20x2x0.37, 0.7x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B810040.4mm, R-0,20x2x0.37, 0.7x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B81004
0.4mm, R-0,20x2x0.37, 0.7x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B81004| SKU | G9B81004 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.40 |
| Flute Length | 0.7 mm |
| Cut Depth Max | 2 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.20 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In