0,3x4x0,3-3x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600303E
SKU
SEM84600303E
€90.62 €74.89
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
7 qty
0,3x4x0,3-3x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600303E
0,3x4x0,3-3x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600303E0,3x4x0,3-3x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600303E
0,3x4x0,3-3x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600303E| SKU | SEM84600303E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.30 |
| Flute Length | 0.3 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 40 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.15 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Profile Milling |
| Is on Sale | No |







Log In