0.3mm, 0,6x4x50, Z-2, HN55, Carbide, end mill, TiXco, HN55MSS2003
SKU
HN55MSS2003


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€14.52 €12.00
Vilnius Stock 1 day
8 qty
0.3mm, 0,6x4x50, Z-2, HN55, Carbide, end mill, TiXco, HN55MSS2003
0.3mm, 0,6x4x50, Z-2, HN55, Carbide, end mill, TiXco, HN55MSS20030.3mm, 0,6x4x50, Z-2, HN55, Carbide, end mill, TiXco, HN55MSS2003
0.3mm, 0,6x4x50, Z-2, HN55, Carbide, end mill, TiXco, HN55MSS2003| SKU | HN55MSS2003 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel, Aluminum, Copper, Brass, Plastic, HPL |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.30 |
| Flute Length | 0.6 mm |
| Cut Depth Max | 0.6 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | Micro End mills |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |





Log In