0.2mm, 0.4x4x50, Z2, HN55 Carbide Micro end mill, TiXco, HN55MSS2002
SKU
HN55MSS2002


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€14.52 €12.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
0.2mm, 0.4x4x50, Z2, HN55 Carbide Micro end mill, TiXco, HN55MSS2002
0.2mm, 0.4x4x50, Z2, HN55 Carbide Micro end mill, TiXco, HN55MSS20020.2mm, 0.4x4x50, Z2, HN55 Carbide Micro end mill, TiXco, HN55MSS2002
0.2mm, 0.4x4x50, Z2, HN55 Carbide Micro end mill, TiXco, HN55MSS2002| SKU | HN55MSS2002 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel, Aluminum, Copper, Brass, Plastic, HPL |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.20 |
| Flute Length | 0.4 mm |
| Cut Depth | 0.4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In