0.2mm, 0,3-1x4x40, 4G YG1, end mill, SEM84500201E
SKU
SEM84500201E
€62.39 €51.56
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
21 qty
0.2mm, 0,3-1x4x40, 4G YG1, end mill, SEM84500201E
0.2mm, 0,3-1x4x40, 4G YG1, end mill, SEM84500201E0.2mm, 0,3-1x4x40, 4G YG1, end mill, SEM84500201E
0.2mm, 0,3-1x4x40, 4G YG1, end mill, SEM84500201E| SKU | SEM84500201E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.20 |
| Flute Length | 0.3 mm |
| Cut Depth Max | 1 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 40 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In