0,2 x 4 x 0,2-0,5x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM846002005E
SKU
SEM846002005E
€107.42 €88.78
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
4 qty
0,2 x 4 x 0,2-0,5x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM846002005E
0,2 x 4 x 0,2-0,5x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM846002005E0,2 x 4 x 0,2-0,5x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM846002005E
0,2 x 4 x 0,2-0,5x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM846002005E| SKU | SEM846002005E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.20 |
| Flute Length | 0.2 mm |
| Cut Depth Max | 0.5 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 40 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.10 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Profile Milling |
| Is on Sale | No |







Log In