7x30x10x80, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB516070
SKU
GB516070
€17.35 €14.34
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Order time 2d.. Please contact before ordering.
7x30x10x80, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB516070
7x30x10x80, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB5160707x30x10x80, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB516070
7x30x10x80, Z3, End mill HSSCo8%, TiAlN, GB516070| SKU | GB516070 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 7.00 |
| Flute Length | 30 mm |
| Cut Depth Max | 30 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 80 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSSCo |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In